Pożyczki i Kredyty przez internet
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Upadłość konsumencka - kiedy i dla kogo?

2 posters

Go down

Upadłość konsumencka - kiedy i dla kogo? Empty Upadłość konsumencka - kiedy i dla kogo?

Pisanie by Admin Pią Sie 05, 2016 1:42 pm

Ten wątek służy do wymiany opinii i uwag na temat upadłości konsumenckiej. Kto i na jakich warunkach może ją ogłosić? Jakie są ogólne zasady postępowania i procedury? Czy jest to prosty środek do osiągnięcia celu czy ostateczność?

Upadłość konsumencka - jest to obniżenie lub zupełne umorzenie długu powstałego w wyniku niewypłacalności powstałej bez winy dłużnika. Musi być ona osobą fizyczną, która nie prowadzi działalności gospodarczej.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 122
Join date : 25/05/2016

http://kredytech.pl

Powrót do góry Go down

Upadłość konsumencka - kiedy i dla kogo? Empty Re: Upadłość konsumencka - kiedy i dla kogo?

Pisanie by antickoooks Wto Sie 30, 2016 1:05 pm

Jak dla mnie to słabo mi sie widzi temat upadłości. W sumie, nie dziwię się ludziom, którzy mają pętlę na szyi i nie widzą wyjścia ale nie wiem czy bym sie podjął takiego działania. Z tego co czytam to coraz powszechniejsze w Polsce. Wyczytałem też, że od tego roku równiez wierzyciel może złożyć wniosek o upadłość konsumencka przedsiębiorcy, który wobec niego ma długi. Jeśli dłużnik doprowadził do takiej sytuacji wskutek zaniedbania czy niefrasobliwości to nie będzie mógł liczyć na całkowite umorzenie długu. Jego majatek zostanie zlikwidowany, natomiast reszta długu pozostanie do spłacenia... Nie wiem w czym to rozwiązanie ma pomóc dłużnikowi. Jest to raczej narzędzie w ręku wierzyciela. Fakt jest taki, że rzeczywiście, lekkomyślne długi to wina dłużnika i powinien dołozyc starań by je spłacić ale z tego co widze to upadłośc jest traktowana jako ucieczka od długów a ten nowy przepis trochę to zmienia.

antickoooks

Liczba postów : 4
Join date : 15/08/2016

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach